Успішна співпраця влади, представників громадськості та бізнес-середовища Білої Церкви вже принесла перші плоди: група експертів розробила та затвердила унікальну стратегію розвитку міста до 2025 року. Тепер настав час зробити перший крок до реалізації задумки — міська рада створила орган для управління й контролю над виконанням наміченого.

Білоцерківська міська рада на пленарному засіданні прийняла рішення про затвердження статуту комунального підприємства Білоцерківської міської ради «Агенція стратегічного розвитку Білої Церкви». Новостворене КП розроблятиме інвестиційні проекти та працювати над залученням інвестицій під них. Однією з основних функцій агенції стане контроль та управління виконанням «Стратегії розвитку Білої Церкви».

Перший документ «Стратегії розвитку Білої Церкви» був презентований і затверджений восени. До складу експертів увійшли представники підприємств, адміністрація міста, громадські активісти й експерти Євросоюзу, що були залучені до розробки документу. Наразі фінальний проект Стратегії опублікований на сайті Білоцерківської міської ради. Тепер, коли роботу з планування завершено, настав час для виконання.

«Успіх завжди залежить від співпраці трьох сторін, на яких базується суспільство, — громади, бізнесу та влади. Важливо одночасно бачити всю глобальну картину й у будь-якому рішенні враховувати інтереси та завдання всіх, шукати можливості для спільних дій. Це дозволить відновити інтерес до Білої Церкви, щоб місто стало відомим не лише в Україні, а й за її межами, а для мешканців міста — зробити його більш комфортним і бажаним для проживання», — зазначив мер Білої Церкви Геннадій Дикий.

Серед перших завдань «Агенції стратегічного розвитку Білої Церкви» — підтримка розвитку підприємництва, яка передбачає такі заходи, як проведення хакатону, конкурсу стартапів, створення індустріального парку, розгляд можливості відновлення бізнес-інкубатора. Це не тільки збільшить приток інвестицій у місто, а й дозволить створити нові робочі місця. Одночасно агенція працюватиме в напрямку міжнародного співробітництва — багато уваги приділятиметься співробітництву з містами-побратимами, зокрема польськими та китайськими. Проводитимуться спільні заходи й обмін досвідом.

Агенція планує активно працювати і в напрямку розвитку туризму Білої Церкви. Зокрема, буде проведено інвентаризацію туристичних об’єктів міста, розроблено систему туристичних знаків і вказівників, відкрито туристичний офіс. Місту не вистачає веб-порталу, брендбуку. Крім того, в переліку завдань агенції є й реалізація програми розвитку громадянського суспільства, тому що саме воно має стати основною та активною силою в реалізації ініціатив для змін, а також захисту напрямків розвитку.

«Перше, з чого ми розпочали, — це створення команди професіоналів. За допомогою міжнародної рекрутингової компанії ми вибрали 24 особи, які склали наш кадровий резерв. Зараз ми проводимо навчання цих людей у провідній бізнес-школі за участю міжнародних фахівців. Повноцінну роботу агенції ми розпочнемо вже в липні цього року.
Наступний наш крок — реалізація пріоритетних напрямків у рамках стратегії: громадянське суспільство, підприємництво, розумна влада та якість життя», — зазначив директор комунального підприємства Білоцерківської міської ради «Агенція стратегічного розвитку Білої Церкви» Назарій Атаманчук, який до цього був координатором проекту з підготовки Стратегії.

«Стратегія розвитку Білої Церкви» ставить перед містом доволі амбіціозні цілі й індикатори успішної реалізації. Так, протягом наступних п’яти років місто очікує на збільшення інвестицій приблизно до 5,5 млрд гривень. При цьому кількість постійних робочих місць має зрости на 7 тисяч.

Докладна інформація про «Стратегію розвитку Білої Церкви до 2025 року» опублікована на сайті http://bc-rada.gov.ua