На ТБ «Українська енергетична біржа», пройшли чергові електронні біржові торги з реалізації природного газу, за результатами яких було продано весь виставлений обсяг. Так вчора, 16 серпня, 6 млн.м.куб. газу ресурсу вересня 2017 року які виставила на торги СП «Полтавська газонафтова компанія» (входить в структуру компанії «JKX Oil&Gas») були реалізовані за середньозваженою ціною 7 152,67 грн. за тис.м.куб з ПДВ, в той час як вже сьогодні, 17 серпня, ТОВ «Еско-Північ» (входить до «Burisma Holdings») реалізувала на торгах свої 5 млн.м.куб, ресурсу вересня за середньозваженою ціною 7 200,40 грн. за тис.м.куб з ПДВ.

Так, на сьогоднішній день котирувальна (середньозважена) ціна на природний газ ресурсу вересня 2017 року за результатами електронних біржових торгів на ТБ «Українська енергетична біржа» становить 7 174,36 грн./тис.м.куб з ПДВ, що на 5,4% більше за ціну, що склалася на біржі за природний газ ресурсу серпня 2017 року.

«На сьогодні ми бачимо, значний ріст попиту на фоні підготовки до опалювального сезону. Котирування на міжнародних хабах за останні дні показали ріст на 5-7%, сьогодні імпортний паритет для України складає 7 150 — 7 200 грн. за тис.м.куб. Ми задоволені сьогоднішніми торгами та очікуємо тендеру УТГ, який встановить для нашого ринку нову нижню межу ціни, від якої ринок буде відштовхуватись вже наступного місяця» — прокоментував результати торгів генеральний директор ТБ «УЕБ» Олександр Коваленко.

Також завтра, 18 серпня, ще 2,5 млн.м.куб природного газу ресурсу вересня 2017 року виставила на торги «УЕБ» ТОВ «Крафт Енерджи».